Forum chorych na malformację Chiariego i jamistość rdzenia Strona Główna

SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ProfilProfil  AlbumAlbum  ZalogujZaloguj
ZalogujZaloguj  RejestracjaRejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
dolegliwości po operacji...
Autor Wiadomość
anecia

Wysłany: 2016-03-06, 12:48   

Leokadia ja też polecam ci Lublin.Sama też chyba się wybiore bo ostatnio coś mi gorzej

annach111

Wysłany: 2016-03-06, 12:59   

kamila_28 mama była wczoraj na pogotowiu, jednak w czasie drogi wszystko ja odpuściło. Dostała skierowanie na oddział neurologiczny, ale podobno powiedziano jej, że jeśli nic sie nie będzie działo to ma nie jechać. Poczytałam troche i rzeczywiście wygląda to na jakieś przejściowe niedokrwienie mózgu. Rozmawiałam z mamą, ale to jest uparta gadzina, i nie pojedzie do szpitala, bo dobrze się podobno czuje.

Artx

Wysłany: 2016-03-07, 08:30   

annach111, odbieranie mowy to raczej nic związanego z ACM i jamistością.
Leokadia, 9 operacji w 7 miesięcy to straszne obciążenie dla organizmu. Wymioty tak jak pisze Kamila moga byc związane z ciśnieniem płynu. Może zastawki źle pracują?

gocha.w4

Wysłany: 2016-09-08, 00:03   

Witajcie, kilka tygodni obserwuję to forum. Mam tyle pytań, że głowa mała. Moja mama jest po operacji ACM i jamistości (operacja była 22.08.16). To była szybka akcja, mama miała nieustające zawroty głowy i problemy duże z równowagą. Po konsultacji z neurologiem, od razu operacja. Mama mimo swojego wieku (65 lat) szybko się pozbierała. Ale dopadły ją po operacji okropne bóle głowy, których nie miała przed. I własnie chciałam się dowiedzieć czy te bóle są dlatego, że jest świeżo po operacji ? Czy one miną ? Piszecie o rehabilitacji. Ale na czym dokładnie ma polegać ta rehabilitacja ? Wiem, powiecie, że temat rehabilitacji jest i żeby sobie poszukać. Tylko problem w tym, że wybaczcie mi, ale szczerze niezły burdelik jest w tematach i ciężko cokolwiek znaleźć.

Artx

Wysłany: 2016-09-08, 13:09   

Konkretnej rechabilitacji nie znajdziesz bo takowej nie ma, sa tylko porady co szkodzi , czego nie wykonywać a w naszym wypadku jest tego bardzo dużo. Bóle głowy pewnie wiążą sie z ubytkiem płynu MRI. Powinny minąć, musi duzo pić wody, spacerować ( pionizacja jest bardzo ważna po takim zabiegu) Oczywiście bóle mogą też być od tego ze mózg przyzwyczaja sie do nowej sytuacji. 100% odpowiedzi nie uzyskasz.

gocha.w4

Wysłany: 2016-09-08, 21:58   

Jeśli chodzi o pionizowanie to choć dopiero minęło 2 tygodnie to mama w ciągu dnia wcale nie leży, spaceruje, siedzi. Martwię się, nie wiem jak jej pomóc, a jak złapie ją ból głowy po lewej stronie skroni to jest tak przeszywający, że aż zmienia się jej wyraz twarzy. Artx piszesz, że nie można wykonywać wielu rzeczy. Mógłbyś mi przybliżyć co nie wolno robić ? Bo lekarz nic takiego nie mówił przy wypisie, wręcz przeciwnie, kazał żyć normalnie. Wiadomo skok na bungee odpada, ale nie mówił nic o jakiś ograniczeniach.

Odpowiedz do tematu