Forum chorych na malformację Chiariego i jamistość rdzenia Strona Główna

SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ProfilProfil  AlbumAlbum  ZalogujZaloguj
ZalogujZaloguj  RejestracjaRejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: przemek
2009-05-06, 00:37
Poradnik
Autor Wiadomość
przemek

Wysłany: 2005-11-06, 21:11   Poradnik

Zamieściłem na naszej stronie poradnik (http://acmis.ovh.org/poradnik.html). Przeznaczony on jest głównie dla osób z ACM, ale i "syryngomielici" też mogą i powinni go przeczytać (i zastosować). Jest to na razie taka wstępna wersja, nie mam na razie siły dalej mysleć i pisać...
Oczywiście można zgłaszać swoje pomysły do poradnika tutaj na forum (lub mailem). Zostaną one wówczas zamieszczone na stronie.
Pozdrawiam.

Sebastian-12
Lat-33

Wysłany: 2006-03-25, 12:01   

Myślę,że dobrze odnalazłem posta,po co robic gdzie indziej zamieszanie.Ostatnio jak byłem u pani doktor,zaproponowała mi KOŁNIERZ ORTOPEDYCZNY.Kiedyś ktoś pisał o poduszce,pytałem,kołnierz jest o wiele lepszy.Od około dwóch miesięcu mam bóle przy skręceniu dyńki,śpie już drugi dzień i narazie wydaje się byc wszystko ok.Koszt takiego iinteresu 24zł.każda apteka to ma.Jeśli by to miało choc trochę pomóc,w twej chorobie ,to mogę byc cały ogorsetowany HA!HA!HA!

anabell

Wysłany: 2006-03-25, 13:13   

TAK DROGI SEBASTIANIE MASZ RACJĘ TO JEST JAKIEŚ WYJŚCIE ALE NIE ZAPOMINAJ,ŻE NOSZĄC KOŁNIERZ PRZEZ DŁUGI CZAS OSŁABIASZ MIĘŚNIE.MOJA MAMA TEŻ DOSTAŁA ZALECENIE NOSZENIA KOŁNIERZA PO WYPADKU SAMOCHODOWYM,LECZ PO KONSULTACJI Z MOIM DOKTORKIEM KAZAŁ JEJ ĆWICZYĆ TAK ABY MIĘŚNIE NIE WIOTCZAŁY.BO I TAK GŁOWA JEJ LECI DO PRZODU, JAKBY MIAŁA SIĘ ZA CHWILĘ ZŁAMAĆ.POZDRAWIAM

agnesocv
BARBARA

Wysłany: 2007-08-21, 11:45   

Troche czasu upłynęło od ostatniego wpisu, ale ponieważ dotyczy kołnierza, to sie odezwę. Po mojej operacji już trzy tygodnie, a ja jeszcze w kołnierzu i nie moge go zdejmować nawet do spania. To okropne uczucie, a na dodatek, mięśnie wiotczeją, ale jeszcze tydzień i koniec tej męki z nim.
Poduszka jest lepsza od kołnierza, tylko odpowiednio dobrana do konktretnej szyi, i nie powoduje zastoju mięśni, które potem trudno wyrehabilitować, bo w pzrypadku jamistości rdzenia istnieje coś takiego jak: "hydrodynamika rdzenia", ktora powoduje to, że ćwicząc nogi boli głowa i szyjny. Lepiej więć zaopatzryc się w poduszkę i już.

punik1
punik1

Wysłany: 2012-02-24, 16:43   

Kliknęłam w podany link,ale otrzyamałam jedynie tai komunikat:
Witamy na stronie serwisu firmy OVH.

Nie masz prawa dostępu do żądanego katalogu. W katalogu nie ma indeksu lub katalog jest zabezpieczony przed odczytem.

Jeżeli jesteś właścicielem tego konta i szukasz informacji jak zainstalować własną stronę WWW, zapraszamy na stronę supportu firmy OVH

Jeżeli jesteś zainteresowany posiadamiem darmowego konta w tej domenie, zapraszamy na naszą stronę http://www.ovh.com/

Może ze względu na upływ czasu?:)

kamila_28

Wysłany: 2014-01-09, 14:02   

Ponieważ wspomnianego w tym wątku poradnika nie ma już pod podanym linkiem, wklejam go tutaj, dla wszystkich zainteresowanych:

PORADNIK:
Jak żyć z chorobą by jak najmniej cierpieć.

1. Noś amortyzujące buty (np „adidasy" na wysokiej, miękkiej podeszwie z „poduszkami powietrznymi”)

2. Unikaj zajęć obciążających kark i górną część ciała (piłka nożna, koszykówka, nurkowanie, tenis, jazda kolejką górską, zasypianie „na siedząco", długotrwałe czytanie z wygiętą szyją, podnoszenie ciężkich przedmiotów, noszenie plecaka). Ważne jest by w czasie sprzątania/gotowania jak najmniej obciążać kark.

3. Unikaj "wyciągania" szyi.

4. Staraj się utrzymać dobrą kondycję fizyczną poprzez spacery, ćwiczenie na rowerze treningowym itd. (pod warunkiem, że nie są to zajęcia obciążające Twój kark). Zachowuj szczupłą sylwetkę.

5. Siedź na miękkich fotelach z dużymi oparciami (najlepiej z podnóżkami)

6. Podczas czytania trzymaj łokcie na kolanach lub podłokietnikach. Czytaj trzymając głowę prosto przed siebie.

7. Podczas korzystania z komputera, pamiętaj:
- siedź na wygodnym fotelu,
- siedź na nim prawidłowo: plecy dolegają do oparcia, pośladki znajdują się całe na siedzisku, nie na jego krawędzi,
- siedź tak prosto jak to możliwe,
- monitor musi znajdować się na wprost głowy, na wysokości oczu,
- stopy muszą dolegać całą powierzchnią do podłoża, nogi nie mogą być skrzyżowane
- najlepiej używać ergonomicznej klawiatury.

8. Staraj się jak najmniej jeździć samochodem. Jeśli musisz prowadzić - korzystaj z szerokich lusterek oraz foteli z dużymi, wygodnymi oparciami. Staraj się pokonywać jak najkrótsze trasy, jeżdżąc z niewielką prędkością.

9. Przyjmuj wapń, zwłaszcza po operacji.

10. Ogranicz ruchy głowy podczas szczotkowania zębów. Staraj się ją jak najmniej odginać do tyłu podczas płukania gardła.

11. Relaksuj się, unikaj stresu i hałasu. Jak najczęściej rozluźniaj kark. Dobrym sposobem jest słuchanie relaksującej muzyki, warto jednak wiele razy w ciągu dnia rozluźniać po kolei wszystkie mięśnie, nawet w czasie pracy.

12. Nie korzystaj z usług chiropatów. Nastawianie kręgosłupa może tylko dodatkowo obniżyć położenie migdałków móżdżku (istnieją udokumentowane przypadki)

13. Ćwicz swoją pamięć krótkoterminową: rozwiązuj krzyżówki, układaj puzzle, graj w karty.

14. Unikaj stania w wolno przemieszczających się kolejkach ludzi.

15. Chodzenie po nierównych powierzchniach może powodować zawroty głowy. Aby ich uniknąć podczas chodzenia wpatruj się w obiekt przed Tobą lub zamknij jedno oko.

16. Unikaj ciężkiej biżuterii, szalików, krawatów, ciasnych kołnierzy, pierścieni, bransolet, ciężkich zegarków.

17. Unikaj obciążenia ciała podczas pracy jelit. Jedz regularnie, pij ziołowe, uspokajające herbatki. Mogą one łagodzić ból.

18. Jeśli jednym z Twoich objawów są szumy uszne:
- unikaj kofeiny, alkoholu, aspiryny oraz soli.
- otaczaj się dźwiękami, nie przebywaj w ciszy. Podczas zasypiania najlepiej mieć włączone cicho radio (nie należy używać słuchawek!)

19. Jeśli jednym z Twoich objawów jest nadwrażliwość na dźwięki:
- unikaj hałasu,
- unikaj zatłoczonych, głośnych miejsc,
- korzystaj ze specjalnych zatyczek do uszu (można użyć zwykłych stoperów lub waty)
- nie słuchaj muzyki przez słuchawki.

20. Jak najmniej przebywaj sam, wsłuchując się w swoje ciało.

21. Dużo odpoczywaj i śpij (minimum 8 godzin). Rodzaj poduszki i pozycja podczas snu odgrywają ważną rolę. Najlepiej by była to mała, miękka poduszka (wypełniona włóknem, nie gąbką). Dodatkowo kładź boczne poduszki (mogą być zwinięte ręczniki), chroniące przed zmianą położenia głowy w czasie snu. Śpij na odpowiednim dla Ciebie boku. Ważne jest by głowa byłą wyżej od nóg. Dobrym sposobem jest podniesienie łóżka (np.podkładając książki) 10-15 cm po stronie głowy. Nie jedz ani nie pij 3-4 godziny przed snem aby zredukować potrzebę wstawania w nocy. Podczas leżenia możesz przez około godzinę trzymać w miejscu połączenia karku z czaszką zimny, miękki kompres (niektórzy preferują gorące kompresy). Jeśli to możliwe, utnij sobie drzemkę w ciągu dnia. Ułożenie głowy podczas snu musisz dobrać sam, tak żeby czuć się jak najlepiej.

Odpowiedz do tematu