Forum chorych na malformację Chiariego i jamistość rdzenia Strona Główna

SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ProfilProfil  AlbumAlbum  ZalogujZaloguj
ZalogujZaloguj  RejestracjaRejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie zawody wykonywać przy tej pracy, opiszę moją historię.
Autor Wiadomość
MartaF

Wysłany: 2018-10-16, 08:12   Jakie zawody wykonywać przy tej pracy, opiszę moją historię.

Witam, mam 23 lata, od 3 lat pracowałam jako kosmetyczka z głową pochyloną na dół przez 8 godzin, a nawet i więcej, różnie bywało, moje dolegliwości zaczeły się od bardzo silnych bólów głowy, ale lekarze troche mnie zbywali, po wylądowaniu na sorze niczego sie nie dowiedziałam, 3 miesiące chodziłam z bólem głowy bez jakichkolwiek konkretnych badań, byłam u neurologa, to po podstawowych badaniach nic nie wykazało, laryngolog też stwierdził, że jest wszystko w normie.
W końcu zrobiłam sobie rezonans magnetyczny na własną ręke. Rezonans głowy i odcinka szyjnego, wyszło na nim, że mam zapalenie zatoki klinowej prawej, to jeśli chodzi o głowe, a jeśli chodzi o odcinek kręgosłupa szyjnego to może przepiszę wynik badania...

TECHNIKA BADANIA: Badanie MRI kręgosłupa szyjnego w sekwencji SE,FSE,frFS w obrazach T1,T2 zależnych w płaszczyźnie strzałkowej i poprzecznych. Wykonano również badanie po podaniu kontrastu Gadovist.
OPIS: Lordoza szyjna zniesiona z tendencją do kyfotycznego usyawienia.
Trzony w odcinku szyjnym kręgosłupa o zachowaniu wysokości o prawidłowym sygnale.
Krążki międzykregowe o zachowanej wysokości, bez cech dehydratacji.
Nie wykazano cech dyslokacji krążków międzykręgowych dokanałowo. Kanał kręgowy oraz otwory międzykręgowe bez cech zwężenia.
Rdzeń kręgowy w odcinku szyjnym nie pogrubiony, na poziomie C7 widoczne jest odcinkowe poszerzenie kanału centralnego- jak jama hydro-syringomieliczna dł. 5,5mm(Se12l m7), wymiary poprzeczne wynoszą 3x2mm (Se15lm 9). Patologicznego wzmocnienia po podaniu kontrastu nie uwidoczniono.
WNIOSKI: Jama hydro-syringomieliczna na poziomie C7.

Proszę was o interpretacje, od jakiegoś czasu odczuwam, drętwienie prawej dłoni, i mrowienie w prawej nodze, czasem między łopatkami też odczuwam mrowienie, oprócz tego nie ma innych objawów, zatoki w tej chwili leczę antybiotykiem i ból głowy też mija, raczej występuje bardzo rzadko.

rentje

Wysłany: 2018-10-29, 08:27   

Marta, udaj się z wynikiem rezonansu do dobrego neurochirurga. Nie wiem, skąd jesteś, ale namiary na sensownych lekarzy znajdziesz na tym forum. Ta rada nie oznacza, że czeka Cię operacja, po prostu musisz być pod stałą opieką lekarza i kontrolować zmiany w rdzeniu kręgowym.
Trzymaj się ciepło i nie martw na zapas.
Pozdrawiam
Renata

Odpowiedz do tematu