Forum chorych na malformację Chiariego i jamistość rdzenia Strona Główna

SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ProfilProfil  AlbumAlbum  ZalogujZaloguj
ZalogujZaloguj  RejestracjaRejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Proszę o interpretację wyniku
Autor Wiadomość
jakcze8873

Wysłany: 2017-08-02, 01:31   Proszę o interpretację wyniku

Stożek końcowy rdzenia na l2. W tkankach miekkich grzbietu, widoczna nieregularna strefa, na wysokości l2,l3,l4 odpowiadająca zmianom bliznowatym. Na wysokości górnej krawędzi trzonu l3 korzenie ogona końskiego częściowo poza obrysem worka oponowego, penetrują w tą zmianę bliznowatą. Obraz sugeruje zakotwiczenie rdzenia. Na poziomie l3/4 szerokopodstawna protruzja tarczy międzykręgowej z umiarkowanym, obustronnym ogranczeniem otworów m-kręgowych. Na poziomie l4/5 szerokopodstawan protruzja, wraz ze znacznymi osteofitami, powoduje redukcje przestrzeni buforowej i obustronnie ograniczenie otworów m-kręgowych.
Jeszcze raz proszę o interpretację wyniku, z góry bardzo dziękuje!! :)

kamila_28

Wysłany: 2017-08-05, 17:49   

Cześć, główny problem to zakotwiczenia rdzenia, będące w Twoim przypadku przyczyną Malformacji Chiariego i jamistości rdzenia. Konieczna jest pilna konsultacja z dobrym neurochirurgiem, który usunie zakotwiczenie rdzenia. Po tym zabiegu szansa na to, że jamy zmniejszą się, postęp choroby zostanie zatrzymany, jest bardzo duża. Jest też duża szansa, że uwolnisz się od części objawów... Tę operację bez problemu powinieneś mieć zrobioną w każdym polskim szpitalu.

jakcze8873

Wysłany: 2017-08-14, 01:25   

Ja już przeszedłem operację na przecięcie nici końcowej w 2005 roku. Objawy ustąpiły, ale nawróciły. Czy może być tak, że korzenie nerwowe po prostu "wkleiły" się w tą zmianę bliznowatą? Jeden neurochirurg z Lublina powiedział mi, że to jest bardzo prawdopodobne, ale nikt takiej operacji się w Polsce nie podejmie.
Aktualnie przebywam w Glasgow, właśnie zrobili mi dzisiaj rezonans całego kręgosłupa i czekam na odpowiedź lekarzy.
Pozdrawiam serdecznie :)

Odpowiedz do tematu