Forum chorych na malformację Chiariego i jamistość rdzenia Strona Główna

SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ProfilProfil  AlbumAlbum  ZalogujZaloguj
ZalogujZaloguj  RejestracjaRejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Termolezja
Autor Wiadomość
malgosia

Wysłany: 2009-07-19, 10:24   Termolezja

Witam serdecznie i pisze te wieści szczególnie do osób zamieszkuących w okolicy lub w Krakowie-tutaj licze na odzew-,,ewy" z Krakowa.Lekarz z PLBP-w Słupsku udzielił mi takiej informacji.W Krakowie istnieje najlepsza w Polsce Poradnia Leczenia Bólu Przewlekłego-zajmują się jako pierwsi zabiegami termolezji w przypadku neuralgi.Jeden zabieg pomaga p/bólowo na okres pół roku.Perwekcyjnie wykonuje takie zabiegi Profesor Dobrogowski w Poradni Lecznia Bólu Przewlekłego przy Uniwersytecie Jagielońskim,zabiegi są refundowane przez NFZ.Ewo-pytanie do ciebie ponieważ z forum wynika że tylko Ty jesteś aktywna forumowiczką z Krakowa, czy coś Ci wiadomo o tej Poradni?Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedzi. :wink:

ewa

Wysłany: 2009-07-20, 11:14   

Witaj Małgosiu - kiedyś interesowałam się tą metodą leczenia bólu, byłam nawet w tej przychodni ( ul.Śniadeckich 11 w Krakowie tel. 12 424 77 94 ), ale nie korzystałam z uwagi na niezbyt dobre rokowania. Przemek wtedy diagnozpowany był w kierunku napięciowych i migrenowych bólów głowy. Wrażenia z kontaktów z lekarzami dość miłe. Jeżeli sporządzisz listę pytań - nie ma żadnego problemu mogę zadzwonić, albo nawet osobiście się tam udać. Pozdrawiam.

karina

Wysłany: 2009-07-20, 21:29   

http://www.rmf.fm/fakty/?id=156772

to jest dobre, ale na ten rok juz brak funduszy.

malgosia

Wysłany: 2009-07-21, 05:08   

ewa, -dziękuję za dpowiedż,sobiście skontaktuję się z poroadnią i bardzo serdeczne dzięki za chęci odwiedzenia tego miejsca.Ważne że mam numer telefonu,buziak dla Przemka :wink: -co tam u syna :?: ,no i u ciebie :?: :?: pozdrawiam .Gosia :wink: karina, -Tylko 30 tysięcy :smile: :evil: co to dla nas Karina :?: bez komentarza.

ewa

Wysłany: 2009-07-21, 06:50   

Małgosiu - gdyby w jakiejś bliskiej lub dalekiej perspektywie była możliwość skorzystania przez Ciebie z tego zabiegu w Krakowie - to pamiętaj, że zawsze możesz u mnie się zatrzymać. Zapraszam serdecznie i na ile będziemy mogli chętnie z Przemkiem Ci pomożemy.

karina

Wysłany: 2009-07-21, 20:27   

Gosiaczku to jest refundowane przez NFZ tylko trzeba się załapać.

malgosia

Wysłany: 2009-07-22, 10:55   

ewa, -bardzo serdecznie dziękuję,wiedziałam że można na tobie polegać ,jak tylko dowiem się że można u mnie wykonać dwie termolezje w jednym czasie natychmiast sie odezwę.Pozdrawiam,buuuuuuuziaki dla Przemka i ciebie. :wink: :wink: :wink:
karina, -tak Karinko-może nie ,,tylko"się załapać ale pokonac wiele procedur,nie chcę się ścigać z chorym kto :?: bardziej cierpi.Mam nadzieje że niebawem wszystkie tego typu zabiegi będą refundowana przez NFZ-bo tak powinnno być w normalnym państwie.

AnnaAgata

Wysłany: 2009-09-30, 09:56   

a propos termolezji, ostatnio interesowałam się tematem i poza Krakowem tę metodę stosują:

Centrum Medyczne Damiana w Warszawie
Centrum Leczenia Chorób Kręgosłupa w Warszawie (prof. Ząbek)(tzw. termolezje stawowe)

ETER Centrum Medycyny Bólu w Opolu

Szpital Specjalistyczny im. świętej Rodziny w Rudej Małej (Rzeszów)

Centrum Onkologii im. prof Łukaszczyka w Bydgoszczy
Regionalny Zesp.Opieki Paliatywnej-Dom Sue Ryder Bydgoszcz

może komuś te namiary się przydadzą, termolezje uważane są za nader skuteczne metody zwalczania bólu

malgosia

Wysłany: 2009-09-30, 16:05   

AnnaAgata, -bardzo serdecznie dziękuję za adresy,jeszcze tylko mała prośba a czy zabieg termolezji jest bezpłatny czy koszt pokrywa NFZ.?Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki :wink: :wink: :wink:

AnnaAgata

Wysłany: 2009-09-30, 22:10   

małgosiu, koszt termolezji kształtuje się od 800-1500zł, w zależności od regionu (of c. w Wawie najdrożej). z tego co się zorientowałam w każdym, z tych ośrodków można badanie wykonać za kasę NFS - kwestia czasu (oczekiwania na zabieg) pozdrawiam :)

karina

Wysłany: 2009-10-08, 09:54   

W centrum medycznym Damiana znalazłam cennik na różne rodzaje termolezji. Mają też oddziały w różnych miastach. Szpital jest prywatny, ale jak na razie tylko prywatnie z aksę można to zrobić. Wyczytałam w kilku miejscach i na forach że NFZ nie refunduje tego zabiegu.Jest jakaś drobna wzmianka o refundacji, ale trzeba spełniać naprawdę wiele warunków. Pod tym linkiem można znaleźć ustawy i inne takie przepisy NFZ.

http://www.nfz-lublin.pl/...06/81z_2006.pdf

RF termolezja cerwicalna 2-4 poziomy
900 zł

RF termolezja -lubalna-facet 4 poziomy
800 zł

RF termolezja -lumbo-SI
800 zł

RF termolezja n. splachnic - obustronna
1 000 zł

RF termolezja splotu trzewnego - obustronna
1 000 zł

RF termolezja toracalna 4 poziomy
800 zł

med_polonia

Wysłany: 2011-02-22, 12:10   

Szanowni Państwo

Zabieg termolezji to nowoczesna metoda, która poprzez kontrolowane uszkodzenie struktur nerwowych skutecznie umożliwia pozbycie się chronicznego bólu. Zabieg ten jest zalecany w przypadku leczenia długotrwałego, jednostajnego bólu pochodzącego z kręgosłupa, nerwów czaszkowych, korzeni nerwowych lub układu współczulnego. Pomaga również w przypadku bólu spowodowanego niektórymi chorobami onkologicznymi, zwłaszcza rakiem trzustki, żołądka macicy i pęcherza moczowego. W trakcie tej kuracji można zlikwidować, bez trwałego uszkodzenia tkanki nerwowej, dolegliwości wynikające również z chorób naczyniowych.
Długotrwałe przyjmowanie leków przeciwbólowych, wiąże się z wystąpieniem skutków ubocznych, dlatego termolezja to doskonałe rozwiązanie przeznaczone dla osób, które chronicznie odczuwają ból. Istotą termolezji jest uszkodzenie struktur nerwowych poprzez kontrolowane działanie temperatury. W Poradni Przeciwbólowej w Med Polonii zabieg termolezji przeprowadzany jest w mało inwazyjny sposób. Nie wymaga znieczulenia ogólnego, więc jest obarczony minimalnym ryzykiem. Przeprowadza się go w trybie tzw. chirurgii dnia jednego. Oznacza to, że pacjent opuszcza szpital już 2-3 godziny po zabiegu.
Zespół Szpitala Med Polonia

olisabebe

Wysłany: 2017-03-31, 15:09   

przepraszam że się wtrącę w dyskusję chciałam tylko napisać że ja miałam robioną termolezje i byłam bardzo zadowolona jak potrzebujecie informacji co to dokładnie jest i jak przebiega to zostawie Wam linka https://www.stolicazdrowi...wleklych-bolow/

malgosia

Wysłany: 2018-06-19, 12:50   

Tyle czasu upłynęło proszę kto pamięta napiszcie co u was ja jestem już po dwóch termolezjach -pomogły pozdrawiam buziaki i piszcie proszę :idea:

richard

Wysłany: 2018-06-24, 16:39   

Małgosiu - pozdrawiam gorąco :grin: Gratuluję optymizmu co do dalszego funkcjonowania tego szacownego i baaardzo zasłużonego Forum. Napisz, jak i na co najbardziej pomogły Tobie te zabiegi termolezji, które przeszłaś.

Odpowiedz do tematu