Forum chorych na malformację Chiariego i jamistość rdzenia Strona Główna

SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ProfilProfil  AlbumAlbum  ZalogujZaloguj
ZalogujZaloguj  RejestracjaRejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
ACM 1 wykryte całkiem przypadkowo - problem z medycyną pracy
Autor Wiadomość
Młodziak

Wysłany: 2016-09-08, 19:17   ACM 1 wykryte całkiem przypadkowo - problem z medycyną pracy

Witam was wszystkich serdecznie. Chorobę wykryto u mnie dość przypadkowo. Mianowicie miałem mały wypadek w pracy, który zakończył się wstrząśnieniem mózgu. Po wykonaniu mi rezonansu i tk głowy okazało się, że posiadam ACM 1. Jestem załamy.
Ogólnie przed wypadkiem zauważyłem już, że coś jest ze mną nie tak.
Mianowicie zdarzały mi się ogromne zawroty głowy, przy których automatycznie dostawałem mdłości, ogólnie jeżeli chodzi o mdłości, to miałem i mam je bardzo często. Dodatkowo miałem problemy z utrzymywaniem równowagi. Nie wiem czy, to jest również związane z chorobą, ale mam duży problem określić odległość np. przy parkowaniu samochodem. Nie wspomnę o np. zatrzymaniu się na placu manewrowym na szkoleniu jazdy w tzw. kopercie. Na badaniach psychologicznych nie jestem w stanie zaliczyć stereometru.

Głównie najmocniej boli mnie to, że nie przeszedłem medycyny pracy. Nie mogę wrócić do moich obowiązków. Najgorsze jest to, iż jestem operatorem wózka widłowego, do tego pracuję dość dużo fizycznie. Najczęściej objawy nasilają mi się po wysiłku fizycznym. Nogi robią się jak z watoliny, robię się biały jak ściana .. dochodzę do siebie nawet po 30 minut.

Nie wiem jak to będzie. Lekarz z medycyny pracy kazał mi wziąć zwolnienie lekarskie, i skonsultować się z ich neurologiem. Obawiam się, że po prostu nie pozwolą mi wrócić.

Co o tym myślicie? Jestem młodym chłopakiem. Przepracowałem w swojej firmie wzorowo, pół roku. Szkoda tak teraz po prostu WYPAŚĆ.

Odpowiedz do tematu