Forum chorych na malformację Chiariego i jamistość rdzenia Strona Główna

SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ProfilProfil  AlbumAlbum  ZalogujZaloguj
ZalogujZaloguj  RejestracjaRejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Malformacja Chiariego 7 mm
Autor Wiadomość
Justyna83

Wysłany: 2015-01-02, 13:51   

Witam . Jestem tu nowa😊 I chciałabym skonsultowac moje wyniki badan. Od 3 lat miewam bole glowy mocne..dosly teraz dretwienia rak... mdlosci ,pogorszenie wzroku. Wynik rezonansu magnetycznego glowy,,mozgowie bez zmian ogniskowych. Uklad komorowy nieposzerzony,symetryczny. Struktury tylnej jamy czaszki,nerwy podstawy czaszki, okolica katow mostowo- mozdzkowych bez zmian. Migdalki mozdzku z tendencja wpuklania sie w otwor potyliczny wlk. 7mm.. Rezonans kregoslupa szyjnego. Splycenie lordozy szyjnej z tendencja do kyfotycznego odgiecia kregoslupa. Na poz. C5-C6 i C6 C7 centralne wypukliny krazkow mk z modelowaniem worka oponowego zmiana wieksza na poz. C6 i C7 z ograniczeniem rezerwy plynowej rdzenia. Prosze o pomoc. Pozdrawiam Justyna

Artx

Wysłany: 2015-01-04, 00:41   

Objawy sa od ACM 7mm tyle samo co ja :) Proponuje sie zoperowac

richard

Wysłany: 2015-01-04, 18:35   

U mnie na poziomie C5-C6 oraz C6-C7 w 2012r. (http://forum.acmis.pl/viewtopic.php?t=425&postdays=0&postorder=asc&start=0) także stwierdzono wypukliny krążków międzykręgowych, przerodziły się one później w protruzję (pęknięcie) krążka mk.
W środę 07.01.2015 jadę z tym na konsultację do neurochirurgów do szpitala we Wrocławiu, myślę że bez operacji kręgosłupa szyjnego się nie obędzie, bo pęknięte i wylane jądro miażdżyste powoduje u mnie ucisk na rdzeń kręgowy. Tak wynika z rezonansu który wykonałem we wrześniu ub. roku, wydaje więc mi się że wypukliny krążków międzykręgowych to nie jest coś co można lekceważyć, konsekwencje mogą być znaczące, a przecież samo wpuklanie się migdałków móżdżku jest już wystarczającym sygnałem że nie jest dobrze.

Wypuklina krążka może doprowadzić do późniejszego pęknięcia pierścienia włóknistego i rozlania galaretowatego jądra miażdżystego krążka czyli tzw. dysku.

mysza

Wysłany: 2015-01-04, 20:39   

richard
Masz w stu procentach rację u mnie też tak było
Miałam szanse operować się 4 lata temu i się nie zgodziłam a teraz mam problemy
i ze zdrowiem i z operacją
Obecnie czekam na tel. z kliniki na zabieg.
Od prawie roku staram się by mnie zoperowano jak najszybciej mam nadzieje że to nastąpi już niedługo. Ja mam 3 poziomy do zrobienia a zaczęło się niewinnie właśnie od wypuklin.Poczadkowo nie wiedziałam ze jeszcze do tego wszystkiego jest ACM 10 mm lekarz który się mną zajmuje jest dobrym specjalistą ale jakoś to wszystko odciąga. Jak wiesz czeka mnie prędzej czy później jeszcze zabieg odbarczania. Kiedy nie wiem????
Jednym słowem nie odwlekajcie decyzji jeśli trzeba to operujcie.
Pozdrawiam

Justyna83

Wysłany: 2015-01-04, 22:48   

Bardzo dziękuję za odpowiedzi😊 ...caly czas siedze i czytam..o Acm i tym moim kręgosłupie. Tak naprawdę nie daje mi to spać..

KMK
KMK

Wysłany: 2015-01-05, 14:53   

Justyna83, nie ma co się zamartwiać- dobry sen to w tej chorobie podstawa:)
Moim zdaniem bardzo ważne jest, by mieć zaufanych i kompetentnych lekarzy- zarówno neurologa, a jeśli myślisz o operacji to i neurochirurga. Warto komuś zaufać, bo każdy przypadek choroby jest inny i praktycznie każda osoba ma inne objawy, a część z dolegliwości można wyciszyć dobranymi lekami. To forum naprawdę bogate jest w różne nazwiska, opinie, porady. Dużo spokoju i cierpliwości życzę :)

Justyna83

Wysłany: 2015-01-09, 23:15   

Witam. Mam juz skierowanie do szpitala. Termin operacji 19 styczen. Czy ktoś z Was byl operowany w Toruniu?. Jak długo dochodzi sie do siebie po zabiegu? Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu